Jak zrobić film o Panfu?

Jak zrobić zdjęcie tego, co dzieje się na ekranie?

Nie jest to wcale takie trudne! Aby zrobić zdjęcie ekranu (tak zwany zrzut ekranu) należy po prostu nacisnąć przycisk Prt Sc (Print Screen), który znajduje się w pierwszym od góry rzędzie klawiatury, jako trzeci przycisk licząc od prawej. Po jego naciśnięciu należy otworzyć program Paint i wcisnąć kombinację przycisków CTRL+V. I już mamy nasz zrzut ekranu. Następnie powinniśmy go zapisać. Jeśli chcemy coś zmienić, na przykład poobcinać jakieś części zdjęcia, wystarczy otworzyć go w Microsoft Office Picture Manager i użyć opcji edycji. W ten sposób możemy zrobić wiele zdjęć tego, co dzieje się na Panfu :)

Tworzenie filmu

Możecie nagrać to, co się dzieje na ekranie, ale do tego potrzebne jest ściągnięcie specjalnego programu np. HyperCam. Najpierw koniecznie zapytajcie simovie makerę rodziców o zgodę!!!

Potem możecie stworzyć filmik poprzez połączenie zdjęć (zrzutów ekranu) czy wcześniej nagranych video w jedną całość. Najlepiej użyć do tego programu Windows Movie Maker (lub innego jeśli posiadacie), który jest zainstalowany na Waszych komputerach. Aby go znaleźć, kliknij przycisk START w lewym dolnym rogu, a następnie w oknie wyszukiwania wpisz Movie Maker.

Następnie:
a) Rozpoczęcie nomovie maker screen shotwego projektu!
Zaczynacie od importowania obrazów, dźwięków lub filmów wideo, których chcecie użyć. Aby to zrobić, kliknijcie na jedną z opcji importowania, które znajdują się po lewej stronie.
-Należy potem umieścić je na „serii ujęć” lub “osi czasu” (te duże kwadraty na dole lub linia z czasem). Aby to zrobić kliknijcie na zdjęcie/video lub audio, które wcześniej importowaliście, a następnie przytrzymując lewy przycisk myszy, przesuńcie je na dół.

I tak postępujecie ze wszystkimi elementami, które chcecie, aby znalazły się w filmiku.

b) Dodawanie efektów czyli: klikamy “Edytuj film” i wybieramy efekty, które chcemy dodać

A oto krótki ich opis:
- Pokaż kolekcje – Pokazuje nam nasze zaimportowane zdjęcia lub filmy.
- Przejrzyj efekty wideo – Pokazuje nam różne efekty dla zdjeć i filmów .Tak jak dodawaliśmy zdjecia tak samo dodajemy efekty, po prostu przesuwamy je na nasze zdjęcia . Jak chcemy zobaczyć jak dany efekt wygląda klikamy na niego i wciskamy Play.
- Przejrzyj przejścia video – Pokazuje nam różne przejścia ze jednego zdjęcia na drugie. Jeśli chcemy zobaczyć jak one  wyglądają to znowu najpierw klikamy na dane przejście i wciskamy Play.
- Utwórz tytuły lub napisy końcowe – Jak sama nazwa mówi mamy możliwość dodania tekstu lub tytułu do filmiku

Jeśli nie macie czasu dokończyć filmiku, wystarczy kliknąć Plik/Zapisz projekt jako (F12).
Na drugi dzień wystarczy kliknąć zapisany przez was projekt i można powrócić do pracy nad nim.
Jak już skończycie robić film to zapisujecie go klikając na Plik/Zapisz plik filmowy (Ctrl+P).

I gotowe! :D

Założenie konta na www.youtube.pl

Po wejście na stronę naciskacie na „Utwórz konto”, które znajduje się w prawym górnym rogu. Nyoutube2astępnie należy wymyślić swoją nazwę użytkownika – sprawdźcie jej dostępność, ponieważ możliwe, że ktoś już wcześniej ją sobie zajął. Potem trzeba wprowadzić *datę urodzenia, płeć i zaakceptować regulamin.

* Niestety, aby utworzyć konto na youtube musicie mieć co najmniej 13 lat, w innym wypadku poproście o to rodziców.

Jeśli macie już e-mail na google/gmail musicie się jedynie zalogować, a wtedy konto youtube będzie „podpięte” pod Wasz e-mail na Google. Wtedy od razu możecie się zabrać do przesyłania filmiku.youtube3

Jeśli nie posiadacie konta google musicie je stworzyć podając swój dotychczasowy e-mail, wybierając hasło jakie chcecie żeby miało Wasze nowe konto i wpisując weryfikację obrazkową.

Na Wasz dotychczasowy e-mail zostanie przesłany link, dzięki któremu aktywujecie swoje konto na youtube. I już można przesyłać filmik :D

Naciskacie „Prześlij film”, znajdujecie go na swoim komputerze i wysyłanie rozpoczęte! W międzyczasie możecie uzupełnić dane o Waszym filmiku.

youtube4

Pamiętajcie, aby zasubskrybować kanał Panfu na youtube! Znajduje się on . Jedyne co musicie zrobić to nacisnąć żółty napis „Subskrybuj”.

Na koncie Panfu będziemy umieszczać wszystkie konkursowe filmiki!URL

Aby i Wasz się tam znalazł, po tym jak załadujecie go na youtube musicie wysłać nam do niego link/adresURL. Znajdziecie go na samej górze strony lub pod filmikiem po naciśnięciu przycisku „Udostępnij”.

Wszystkie linki prosimy nadsyłać na adres [email protected] !

W razie jakichkolwiek wątpliwości poproście o pomoc rodziców lub starsze rodzeństwo! :D

Powodzenia!

:D